Levná garážová vrata

Měsíční archív: Říjen 2014

Garážová vrata Brno

V Brně v současné době figuruje několik desítek firem, jež se přímo zabývají výrobou, prodejem a odbornou montáží pokud jde o garážová vrata. Jednoduše řečeno, stačí si jen vybrat tu, která vám poskytne tem nejlepší servis a výhodné podmínky, které budou odpovídat vašim požadavkům.

Vybírat lze z několika různých firem a to nejlépe na základě referencí, které vám napoví, o jak kvalifikovanou společnost se jedná a jak dobré poskytuje služby. Ve většině případů lze najít některé reference i na internetových stránkách dané společnosti, ale i na různých diskuzích forech, které poskytnou naprosto nestranné informace.

Ideální vrata Brno 

Společnost Ideální vrata Brno se na trhu pohybuje již více jak 20 let. Za dobu své existence získala řadu zkušeností a to nejen v oblasti prodeje, ale i odborné montáže garážových vrat a průmyslových bran, mimo jiné i veškerých komponentů, které jsou naprosto nezbytnou součástí všech výrobků. V oblasti prodeje a montáže se firma Ideální vrata Brno zaměřuje hlavně na garážová vrata a vjezdové brány, ploty a menší branky nebo automatické závory a pohony s automatickými ovladači.

Garážová vrata LOMAX 

Největším výrobcem a prodejcem garážových vrat je společnost LOMAX, která se na na tento druh sortimentu zaměřuje již několik let. V současné době patří garážová vrata a brány LOMAX mezi nejprodávanější na trhu a rozhodně se není čemu divit. Nabízí nejširší sortiment, pokud jde o množství typů garážových vrat, zároveň zajišťuje odbornou montáž, která je naprosto nezbytnou součástí nákupu garážových vrat nebo průmyslových bran.

Vložil Prodej garážových vrat | Štítek , , , | Zanechat komentář

Garážová vrata a brány Plzeň

Garážová vrata a průmyslové brány jsou velmi širokým a specifickým sortimentem, který vyžaduje jistou pozornost těch, kdo mají zájem o nová vrata pro domácnost nebo dokonce firemní objekt. Ačkoli jsou vrata a brány naprosto spolehlivými výrobky a bezpochyby i kvalitními, tak jako tak je třeba jejich výběru věnovat patřičnou pozornost.

V neposlední řadě i výrobci garážových vrat nebo bran, kterých se v Plzni a okolí pohybuje hned několik. Spolehnout se můžete i na následující společnosti, které vám zajistí nejen dodávku vámi vybraného výrobku, ale i jeho následnou montáž, kterou je třeba provádět vždy a všude odborným a kvalifikovaným způsobem.

JH vrata Hlinovský 

Společnost Hlinovský se na prodej a montáž garážových vrat a bran zaměřuje již řadu let. Za dobu své existence a aktivních let v této oblasti tak pochopitelně získala řadu zkušeností, které aplikuje v praxi. O tom mimo jiné svědčí i velmi kladné reference, které jsou všem zájemcům dostupné například na oficiálních internetových stránkách společnosti. Pokud jde o sortiment, firma Hlinovský se zaměřuje na prodej a montáž garážových vrat a vjezdových bran, průmyslových vrat nebo pohonů pro veškerá nabízená vrata a brány.

Dragon West vrata a brány

Dragon West je jedna z dalších společností, jež se přímo zaměřuje na garážová vrata a brány v Plzni a okolí. Primárně se zaměřuje na výrobu a montáž všech nabízených typů průmyslových, garážových a protipožárních vrat a jejich kompletního příslušenství. Výroba a instalace vrat a bran je složitou záležitostí, v tomto případě se ale svěřujete do velmi dobrých rukou, o čemž svědčí i velmi kladné reference.

Vložil Vrata a brány Plzeň | Štítek , , , | Zanechat komentář

Garážová vrata Plzeň

Sháníte kvalitní garážová vrata, která vám budou sloužit ještě celou řadu let? Jste z Plzně a okolí a nevíte, na kterou odbornou společnost se v tomto směru spolehnout?

Ať už máte zájem o sekční, rolovací nebo snad výklopná garážová vrata, je možné vybírat hned z několika různých firem, které se specializují na výrobu garážových vrat na míru. 

Vratové systémy Mareš 

Vratové systémy Mareš je zavedená firma v Plzni, která se na výrobu garážových vrat a brán specializuje již několik let.

 

Kromě vrat a brán se zaměřuje i na výrobu a prodej stínící techniky, jako jsou například venkovní i interiérové žaluzie, předokenní rolety, markýzy nebo zabezpečovací systémy, které jsou v dnešní době ve většině domácností naprostou nezbytností. Ačkoli společnost působí primárně v Plzni a okolí, výjimkou pochopitelně není ani dodávka různých výrobků do jiných měst nebo krajů.

Chcete-li nahlédnout přímo do sortimentu a nabídky společnosti Vratové systémy Mareš, zavítejte buď na pobočku v Plzni, nebo přímo na internetové stránky, kde se mimo jiné můžete informovat i o referencích, které jsou pro většinu objednavatelů klíčové.

HOPA Plzeň

Společnost HOPA Plzeň se na trhu s garážovými vraty, bránami a dalšími výrobky určenými převážně do domácnosti pohybuje už od roku 1995, kdy vstoupila na trh primárně jako firma specializující se na montáž okenních žaluzií. Sortiment byl postupně rozšiřován a to nejen o žaluzie a další okenní doplňky, ale i právě o brány nebo garážová vrata, jež jsou v dnešní době naprosto nezbytnou součástí většiny rodinných domů.

V současné době se tak zaměřuje na prodej a montáž garážových vrat a bran, plotů a markýz, rolet a vestavěných skříní nebo shrnovacích dveří a dalších interiérových nebo exteriérových doplňků.

Vložil Vrata a brány Plzeň | Štítek , , , | Zanechat komentář

Garážová vrata rolovací

Moderní řešení garážových vrat nese obrovskou spoustu výhod. Ty souvisí pochopitelně i s rolovacími garážovými vraty, které vás zajisté potěší nejen svou velmi dobrou funkčností a spolehlivostí, ale i místem, které vám díky modernímu systému otevírání, ušetří.

Při otevření se totiž garážová vrata srolují směrem ke stropu, čímž zajistí maximální úsporu místa přímo v garáži i před ní.

Rolovací garážová vrata navíc nevyžadují prakticky žádný větší zásah do stávajícího stavebního prostoru, čímž se stávají i vynikajícím řešením pro starší zástavby rodinných domů.

Obdobně jako je tomu u sekčních garážových vrat, i v tomto případě je možné garážová vrata objednat ve stejném designu jako vchodové dveře nebo boční dveře od garáže. Pro většinu rodin je velmi důležitým parametrem bezpečnost.

 

Rolovací garážová vrata jsou sama o sobě velmi bezpečná, ale je možné k nim dodatečně objednat i jiné bezpečnostní prvky, jako jsou například infrazávory nebo optoelektronické lišty, která zajišťuje naprosté zastavení garážových vrat v případě, že se dotknou překážky. Většina výrobců rolovacích garážových vrat umožňuje vyzkoušení bezpečnostních prvků přímo na prodejnách. Každý zájemce se tak může přesvědčit nejen o bezpečnosti, ale i o kvalitě a spolehlivosti vrat.

Pochopitelně v souvislosti s rolovacími garážovými vraty je možné mluvit i o nevýhodách. Je tak nutné zmínit i poměrně vysokou pořizovací cenu. Rolovací garážová vrata se obecně řadí mezi nejdražší ze všech typů garážových vrat a jde-li o odolnost v souvislosti s nežádoucím vniknutím, rozhodně nedisponují těmi nejvyššími bezpečnostními prvky, pokud jde o proniknutí do garáže. Vzhledem k tomu, že jsou vrata vyráběna z hliníku, nelze mluvit ani o dobrých tepelně-izolačních vlastnostech.

Výhody

Nevýhody

Vrata nezabírají žádný prostor navíc Vrata mohou promrzat, protože tepelný most lamel je nepřerušovaný
Vrata nijak neohrožují chodce a zaručují maximální bezpečnost Vrata jsou více hlučná, než například sekční garážová vrata
Možnost otevření vrat i při výpadku proudu Hliníkové konstrukce nejsou vhodné pro vysoké provozní zatížení
Hodí se do jakéhokoli stavebního otvoru Vrata lze sice ovládat ručně, ale není to ani zdaleka pohodlné – vhodný je elek. pohon
Jsou hodná pro dvojgaráže Rolovací vrata jsou náročnější na údržbu
Vložil Typy garážových vrat | Štítek , , , | Zanechat komentář

Garážová vrata rozměry

Garáže se staly naprosto nezbytnou součástí rodinných domů. K nim pochopitelně neodmyslitelně patří i garážová vrata, která se liší nejen svými rozměry, ale i vlastnostmi. Zpravidla jsou vyráběna na míru každému rodinnému domu a jejich objednávce u specializované firmy předchází odborné zaměření. Naprostá přesnost je totiž v tomto případě na prvním místě.

Ačkoli se zdají být stavební otvory pro garážová vrata naprosto identické, opak je pravdou. Naprosto rozdílné jsou například u starších staveb, jiné zase u novostaveb, které jsou dokonce stále častěji vybaveny dvojgarážemi.

Výrobci garážových vrat se primárně zaměřují hlavně na vrata v šířce od 240 cm a do 240 cm výšky. Pro starší zástavby jsou charakteristické tyto rozměry, které mohou v rodinných nebo bytových domech dosahovat až do 600 cm šířky. Garážová vrata, pokud jde o šířku, není problém pro většinu firem vyrobit v jakékoli šířce, ale s výškou je to složitější.

Rozměry garážových vrat je možné určit si sami. Změřit stávající garážová vrata rozhodně není nic složitého, ale je nutné brát v potaz několik parametrů, jež se týkají hlavně typu garážových vrat, které budete objednávat.

Například u sekčních garážových vrat je nutné počítat i s kolejnicemi, které budou ke stropu montovány. V současné době téměř všichni výrobci umožňují zaměření z rukou odborníka. Neježe bude zaměření otvoru pro garážová vrata velmi rychle provedeno, ale navíc budete mít naprostou jistotu, že jsou rozměry naprosto správné.

Svěřit se do rukou odborníkovi rozhodně není na škodu a to hned z několika důvodů. Nejenže vám provede zaměření, ale navíc i doporučí vhodná vrata, která budou pro váš rodinný dům naprosto ideální.

Vložil Prodej garážových vrat | Štítek , , | Zanechat komentář

Levná garážová vrata

Garážová vrata rozhodně nejsou otázkou několika desítek tisíc. V současné době je možné garážová vrata pořídit i poměrně levně, získáte přitom velmi kvalitní výrobek, který vám bude sloužit několik let.

Tak jako tak není dobré podceňovat správný výběr garážových vrat a to už jen z toho důvodu, že by měly dobře sloužit a zároveň splňovat veškeré prvky bezpečnosti a normy, které jsou pro garážová vrata specifická.

V první řadě je nutné se rozhodnout pro daný typ garážových vrat.

Nejčastější a bezpochyby i nejoblíbenější variantou jsou sekční garážová vrata, která vynikají nejen svými velmi dobrými vlastnostmi, ale hlavně šetří místo v garáži i před ní. Nezaberou tak žádné místo navíc, protože při jejich otevření se nachází celá konstrukce vrat na kolejnicích, jež jsou montovány přímo na strop. Pokud ale nevíte, pro jaký konkrétní typ se rozhodnout, nemusíte se obávat svěřit do rukou odborné firmy, která doporučí nejlepší variantu, jež bude vyhovovat nejen vašim potřebám, ale i samotnému stavebnímu otvoru, do kterého budou dveře montovány.

A je to právě odborná firma, na jejímž výběru je rovněž nutné dát si velmi záležet. Ne každá společnost totiž poskytuje optimální dobu záruky a navíc i montáž, jež by měla být součástí ceny – nejlevnější garážová vrata je možné zakoupit už od 10 000,- Kč a i tak by měla být montáž poskytnuta právě odbornou firmou.

Doba záruky je zpravidla stanovena na rok, záruka se přitom vztahuje nejen na samotná garážová vrata, ale i na jejich elektrický pohon. Delší doba záruky garážových vrat je většině případů podřízena ceně a zájemce si za ni připlácí. V takových případech je nutné objektivně zvážit, zda se vám taková záruka vyplatí, například záruka na 10 let by mohla vyjít i na 10 000,- Kč.

Vložil Výměna vrat a bran | Štítek , , , | Zanechat komentář

Garážová vrata bez bourání

V dnešní době se nemusíte obávat výměny starých garážových vrat za nové. Moderní metody totiž umožňují výměnu garážových vrat bez bourání a tak i narušení stavebního otvoru rodinného nebo bytového domu. Metod, jak vyměnit stará garážová vrata za nová, je hned několik.

Váš dům tak díky novým garážovým vratům získá zcela nový vzhled a navíc bez zbytečné práce navíc. S moderními technologiemi budou vaše nová vrata namontována už během několika hodin a to včetně montáže kolejnic nebo elektronického pohonu.

V minulých letech bylo nutné bourat stará garážová vrata společně se zárubněmi, čímž se ve velké většině případů poškodila fasáda. Bylo tedy zapotřebí nejen techniků, kteří stará vrata demontovali a následně namontovali, ale navíc i zedníka nebo elektrikáře, který by zajistil napojení garážových vrat na elektrický pohon.

Nejosvědčenější metodou výměny starých garážových dveří za nové je výměna bez bourání zárubní. Zárubně garážových vrat zkrátka a dobře zůstávají na svém místě a jsou jen upraveny tak, aby bylo možné instalovat zcela nová garážová vrata.

Jak již bylo řečeno, zárubně zůstávají na svém místě, panty a různé výstupky jsou odřezány a zárubeň se následně překryje speciálním rámem. Celý rám přitom nese nové kolejnice na nová garážová vrata, která jsou následně na staré zárubně nasazena. Ačkoli mají zárubně velký vliv na tepelně-izolační vlastnosti, jsou-li stále v dobrém stavu, není důvod se obávat úniku tepla.

S novými garážovými vraty získá vás dům zcela nový nádech. Pozornost je třeba věnovat hlavně designu garážových vrat. Ačkoli je vzhled až na druhém místě za vlastnostmi a přednostmi garážových vrat, je třeba mu věnovat velkou pozornost, hlavně pokud jde o soulad s vchodovými dveřmi a okny.

Vložil Výměna vrat a bran | Štítek , , , | Zanechat komentář

Plastová garážová vrata dvoukřídlá

Křídlová garážová vrata jsou stejně oblíbenou variantou, jako je tomu například s garážovými vraty sekčními. Pokud jde o ceny, dvoukřídlá garážová vrata jsou stejně spolehlivá a dokonce i cenově vychází téměř stejně, jako je tomu u jiných vrat. Navíc je možné vybírat z různých materiálů, nejčastěji dveře z plastu nebo dřeva. Plastové dvoukřídlé dveře vypadají velmi přirozeně a přitom se dokonale hodí k většině vchodových dveří a oken, které jsou již na domě montovány. Skutečnost, jak se garážová vrata hodí k vchodovým dveřím i oknům, není dobré podceňovat. Garážová vrata tvoří podstatnou část vašeho rodinného domu.

Plastová garážová vrata dvoukřídlá jsou minimálně hlučná a navíc je lze ovládat dvojím způsobem. Jednak dálkovým ovládáním, které je navíc možné namontovat až dodatečně, ale i ručně, což je výhodou oproti jiným garážovým vratům. Ruční otevírání přijde vhod například při náhlém výpadku proudu. Motor k dvoukřídlým garážovým vratům se pohybuje v řádech tisíců korun. Křídla vrat jsou vyrobena z plastu, který je velmi pevný a vyniká dobrými tepelně-izolačními vlastnostmi.

Tak jako tak dvoukřídlá garážová vrata nedisponují tak dobrými izolačními vlastnostmi a to hlavně z toho důvodu, že v jejich spodní části není izolace umístěna.

V souvislosti s dvoukřídlými garážovými vraty je možné mluvit jak o výhodách, tak i nevýhodách. Zde jsou ty nejpodstatnější, které je třeba brát při výběru v potaz. 

Výhody

Nevýhody

Dvoukřídlá vrata jsou velmi spolehlivá a mají dlouhou životnost Křídlem vrat je možné poškodit vozidlo při neopatrné manipulaci
Disponují pohonem s dálkovým ovládáním Mají horší tepelně-izolační vlastnosti
Je možné je otevřít i v případě výpadku proudu Jsou-li vrata přímo u chodníku, znemožní průchod chodců
K dvoukřídlým vratům není nutné montovat nadpraží Nelze je instalovat tam, kde jsou garáže se sjezdem nebo jiným nerovným povrchem

 

Vložil Typy garážových vrat | Štítek , , , | Zanechat komentář

Dřevěná garážová vrata

Dřevěná garážová vrata jsou nejčastější volbou, pokud jde o vrata určená do garáží.

Rozhodně se není čemu divit, protože dřevo vypadá na první pohled velmi přirozeně, lze si vybrat vrata v jakémkoli barevném odstínu a navíc jsou zárukou naprosté kvality a spokojenosti.

Je třeba si uvědomit, že garážová vrata vynikají nejvíc, pokud jde o rodinné nebo bytové domy. Dokonale by proto měly ladit jak s okny na domě, tak i například s vchodovými dveřmi, které jsou rovněž velmi podstatnou součástí.

Dojem celého domu rozhodně nezkazíte, pokud budou garážová vrata ve stejném barevném odstínu jako vchodové dveře a okna. Docílíte tak dokonalého a jednotného vzhledu domu.

Dřevěná garážová vrata jsou vyráběna na základě různých způsobu otevírání, přičemž vybírat je možné z následujících: 

  • zdvižná nebo výklopná garážová vrata 
  • sekční garážová vrata 
  • rolovací garážová vrata 
  • dvoukřídlá garážová vrata 
  • posuvná garážová vrata 
  • atypická garážová vrata 

Jednou z nejlepších a nejoblíbenějších variant jsou bezpochyby sekční garážová vrata, která jsou otevírána směrem ke stropu. Tím pádem nezabírají žádné místo navíc, naopak místo dokonale šetří. Panely sekčních garážových vrat jsou vždy zateplené, tím pádem neuniká žádné teplo z domácnosti. Sekční garážová vrata obecně vynikají velmi dobrými nejen tepelně-izolačními vlastnostmi. Jak sekční, tak i jiné varianty garážových vrat, jsou vyráběny na míru každému rodinnému nebo bytovému domu, které mají přizpůsobeny stavební otvory pro umístění garážových vrat.

Klasická dřevěná garážová vrata mají ale přeci jen jednu nevýhodu. Je třeba se o jejich povrch pravidelně starat. Pravidelnou péčí totiž zajistíte jejich dokonalý a hlavně dlouhodobý vzhled.

Na garážová vrata je kladena velká zátěž, nejčastěji jsou ošetřována mořidlem nebo lesklým nátěrem, čemuž je dobré věnovat pozornost a péči i v budoucnu.

Vložil Dřevěné garáže | Štítek , , , | Zanechat komentář

Dřevěné garážové přístřešky na auta

Garážové stání je pro většinu majitelů aut naprosto nezbytnou součástí rodinných domů. A nejen to.

Přístřešky pro osobní nebo užitkové automobily mohou najít své využití dokonce i u bytových domů, pokud je vedle domu místo, kde může být přístřešek pro vůz postaven.

Přístřešky pro auta je zkrátka a dobře možné využít všude, kde je jich právě potřeba a je pro jejich stavbu dostatečně velké místo.

Poměrně dobře tak mohou nahradit klasické garáže a ochránit tak vozidlo před deštěm, sluncem nebo sněhem, které vozidlům parkujícím na silnicích dělají velké problémy.

Garážové přístřešky jsou, pokud jde o finanční náklady, daleko levnější, než klasické garáže, které jsou sice součástí celého domu, ale náklady na kompletní garáž jsou poměrně vysoké. Moderní garážové přístřešky jsou navíc multifunkční, nemusí tak sloužit jen jako prostor pro zaparkování vašeho vozu. Moderní garážové přístřešky vypadají podobně jako zahradní pergoly a mohou tak dokonale posloužit například k posezení s přáteli nebo různým rodinným oslavám. Přístřešek nejenže vypadá velmi dobře, ale navíc vás i vaše hosty ochrání před případnou nepřízní počasí nebo proti slunečnímu záření.

V nabídce různých výrobců, kteří se mimo prodeje zabývají i kompletní montáží garážových přístřešků, nabízí kromě dřevěných stání i ty hliníkové, ocelové a mnoho dalších. V závislosti na kvalitě materiálů si tak majitelé rodinných domů mohou vybrat takový přístřešek, který bude do posledního puntíku odpovídat náročným požadavkům daného zákazníka. V závislosti na materiálu i velikosti celého garážového přístřešku se odráží i jeho konečná cena. Zpravidla se dřevěné přístřešky pohybují od 35 000,- Kč. Finančně daleko nákladnější jsou samozřejmě přístřešky pro dvě vozidla.

Vložil Dřevěné garáže | Štítek , , , | Zanechat komentář