Levná garážová vrata

Měsíční archív: Listopad 2014

Sekční garážová vrata výprodej

Cena sekčních vrat se zpravidla pohybuje od zhruba 15 000,- Kč. Převážně jsou dodávána s elektrickým pohonem, který je velmi moderním a hlavně pohodlným řešením, díky kterému je možné otevírat a zavírat garážová vrata podle potřeby dálkovým ovladačem.

Ačkoli je elektrický pohon velmi pohodlným řešením, vždy je dobré myslet na případné výpadky proudu a tak myslet i na to, aby bylo možné vrata otevírat a zavírat i manuálně. Sekční garážová vrata patří obecně mezi nejoblíbenější varianty a typy garážových vrat, současně jde i o nejprodávanější sortiment.

Na výprodeje garážových vrat je možné narazit celkem běžně. Je ale třeba si uvědomit, že ačkoli se jedná o produkt poměrně finančně náročný, není dobré kupovat příliš levné výrobky a od zcela neznámých výrobců. Rizikovými jsou i garážová vrata, která byla montována, následně demontována a z tohoto důvodu zařazena do výprodeje. Taková vrata ztrácí na svých vlastnostech a už s prvním použitím se poměrně dost opotřebovávají.

Jak sekční vrata, tak každá jiná garážová vrata, by měla být vybavena pádovou brzdou, která slouží proti samovolnému zavření vrat. Jde o poměrně důležitý bezpečnostní prvek, bez kterého se většina garážových vrat neobejde. Tak jako tak je možné narazit, zejména ve výprodejích, na garážová vrata bez některých bezpečnostních prvků.

Takovým výrobkům byste se měli vyhnout obloukem a to nejen z toho důvodu, že by vrata náhle mohla zničit vozidlo, ale zejména by mohla ohrozit zdravý osob, které se pod otevřenými vraty pohybují. Sekční garážová vrata jsou ale mimo jiné považována za nejbezpečnější, pokud jde o případná vloupání do garáží. Nesou ale i celou řadu dalších výhod nebo nevýhod, o nichž se můžete informovat v následující tabulce.

Výhody

Nevýhody

Zajišťují nejlepší tepelně-izolační vlastnosti Vedení kolejnic pod stropem v garáži
Zajišťují největší zabezpečení proti vloupání Pořizovací cena je poměrně vysoká
Snadno se udržují a lze je zakoupit ve stejném dekoru jako okna a vchodové dveře Je-li vytvořen nižší překlad, sníží se výška průjezdu
Vložil Levná garážová vrata | Štítek , , | Zanechat komentář

Garážová vrata porovnání cen

Garážová vrata rozhodně nepatří mezi jedny z nejlevnějších, pokud jde o kompletní vybavení domu. Máte-li zájem o kvalitní garážová vrata, která vám navíc budou sloužit ještě několik let naprosto dokonale, rozhodně není dobré na jejich pořízení šetřit.

Cena garážových vrat se pohybuje od zhruba 15 000,- Kč, lze ale pochopitelně zakoupit i levnější produkty. Kvalitu byste vždy měly mít na prvním místě před cenou nebo jinými parametry, jež souvisejí s výběrem.

Cenovou nabídku hledejte u dodavatele 

Nákupu garážových vrat předchází několik kroků a jedním z nich je i výběr konkrétního dodavatele a výrobce garážových dveří. Kvalita vrat je totiž přímo závislá nejen na výrobě, ale i zpracování materiálů a následné montáži vrat. Výběr vhodného a spolehlivého dodavatele je tedy rozhodně na místě. Výběrem vhodného dodavatele garážových vrat docílíte i vypracování cenové nabídky, která vám nastíní konečnou částku, jež za vrata, jejich dodání i konečnou montáž, zaplatíte.

Dodavatele přitom vybírejte s velkou opatrností a to hlavně v případě, že měníte stará garážová vrata za nová. Dodavatel garážových vrat by vám měl stará vrata odvést, zajistit jejich likvidaci a uskutečnit následnou montáž garážových vrat nových.

Ceníky garážových vrat a veškerých komponentů lze najít i na internetových stránkách různých dodavatelů. Ceny jsou ale ve většině případů jen orientační a navíc jsou často uváděny bez montáže a zaměření stavebního prostoru pro zasazení garážových vrat. Cenová nabídka vám bude vypracována až poté, co budou vrata zaměřena a správně vybrána.

Pokud si nevíte rady s výběrem vhodných garážových vrat, není důvod se obávat svěřit se do rukou odborníků, kteří jsou schopni navrhnout optimální řešení pro váš domov.

Vložil Levná garážová vrata | Štítek , , , | Zanechat komentář

Pohony garážových vrat

Pohony garážových vrat neboli motorové ovládání jsou velmi praktickou a moderní možností, jak si zajistit otevírání a zavírání garážových dveří s pomocí speciálního dálkového ovladače. Díky pohonu si totiž zajistíte ovládání vrat, tedy jejich otevírání i zavírání, přímo ze svého automobilu, aniž byste museli vystupovat z auta.

Tuto funkci oceníte hlavně během chladných zimních dní, kdy si vystoupíte z auta až tehdy, budete-li se svým zaparkovaným vozem v garáži a vrata budou zase zavřená. Pohony jsou v současné době vyráběny hlavně s ohledem na kvalitu a naprostou spolehlivost.

Většina výrobců poskytuje v současné době na elektrické pohony záruku 5 let. Naprostou samozřejmostí je pak i pozáruční servis, díky čemuž je možné zajistit si velmi dobrý servis v případě nedostatečného chodu i v době, kdy záruka skončí. V souvislosti s pohony garážových vrat je třeba si vybrat takový typ, jehož náhradní díly se budou vyrábět a budou k dostání ještě několik let. V případě nutnosti vyměnit některou součástku pak pro vás bude daleko jednodušší a hlavně levnější, když bude daná součástka k dostání.

V současné době je brán ohled i na vzhled takového pohonu. Ačkoli je pohon skrytý v garáži, nejčastěji na střeše nebo stěně, není důvod, aby kazil celý vzhled místnosti. Designové, ale přitom velmi kvalitní a poměrně levné pohony už nejsou žádnou výjimkou. Každý uživatel garážových vrat určitě ocení hlavně rychlý chod, který zajistí velmi rychlé zavření a otevření garáže – takový motor vyžadujte hlavně v případě, že bydlíte na frekventované ulici.

Pohony garážových vrat budou nefunkční v případě, že dojde k výpadku proudu. Dbejte proto na to, aby byla garážová vrata vybavena i funkcí, která v případě výpadku umožňuje otevření vrat ručně.

Vložil Garážová vrata | Štítek , , | Zanechat komentář

Křídlová garážová vrata

Křídlová garážová vrata byla v minulých letech velmi oblíbená, ale naopak v době současné jejich oblíbenost klesá. Na jednu stranu se není čemu divit, protože na trh přišly různé moderní technologie, které přináší o něco praktičtější a prostorově o něco méně výrazné řešení garážových vrat pro rodinné domy.

Křídlová garážová vrata přitom mohou mít hned dvě varianty. Jednak jsou to klasická křídlová vrata – disponují jen jedním křídlem, které je možné otevírat a zavírat, nebo dvoukřídlá vrata, kdy je možné otevírat každé z křídel garáže zvlášť, podle aktuální potřeby.

Volba garážových vrat v tomto případě záleží i na velikosti stavebního otvoru, kterým dům disponuje.

Ačkoli v souvislosti s garážovými vraty lze téměř vždy mluvit o naprosté kvalitě – kvalita garážových dveří závisí hlavně na volbě správného výrobce a následné montáži, která se velmi podílí na dlouhé životnosti, nutno zmínit, že křídlová garážová vrata nedisponují tak dobrými vlastnostmi jako je tomu právě v souvislosti s vraty sekčními nebo posuvnými. V souvislosti s křídlovými vraty je samozřejmě možné mluvit jak o výhodách, tak i nevýhodách, které je vhodné zvážit ještě předtím, než se pro jejich koupi pevně rozhodnete.

Křídlová garážová vrata nedisponují tak dobrým zabezpečením, jako je tomu u jiných typ garážových vrat. Jejich konstrukce ve většině případů není tak pevná a dvojnásobek to platí v případě, že jde o dvojkřídlá garážová vrata. Tak jako tak jsou v mnoha ohledech velmi dobrým řešením pro většinu rodinných domů, kde lze například montovat sekční garážová vrata.

Výhody

Nevýhody

Nevyžadují téměř žádnou stavební úpravu Horší zabezpečení v souvislosti s el.pohonem
Vrata nezabírají místo přímo v garáži Vrata nelze otevírat dovnitř garáže
Umožňují zateplení Vrata nelze montovat za stavební otvor
Vložil Varianty garážových vrat | Štítek , , | Zanechat komentář

Posuvná garážová vrata

Posuvná garážová vrata svým způsobem vycházejí ze sekčních vrat, ale svou podstatou se liší hlavně tím, že jsou primárně otevírány do jedné z bočních stran. Ačkoli potřebují dostatek prostoru do jedné z bočních stran, přináší poměrně dost výhod, pokud jde o jejich funkčnost a spolehlivost.

Posuvná garážová vrata lze napojit i na elektrický pohon fungující na dálkové ovládání, s jehož pomocí je možné zajistit si naprosto pohodlné ovládání bez zbytečné fyzické námahy.

Naproti tomu je ale možné garážová vrata otevírat i ručně, což je přínosem například při výpadku elektrického proudu.

Výhody a nevýhody posuvných garážových vrat 

Posuvná garážová vrata jsou vyráběna na míru, lze vybírat z nepřeberného množství dekorů i barev, které budou v dokonalém souladu s vchodovými dveřmi i okny. Nutno zmínit, že vrata v garáži nezabírají místo v prostoru, ale pouze na jedné z bočních stran stěn. V prostoru vám tak zbývá dostatek místa nejen pro zaparkované vozidlo, ale i pro pohyb. Posuvné dveře jsou mimo jiné považovány za jedny z nejbezpečnějších variant ze všech garážových dveří vůbec.

V souvislosti s jejich vlastnostmi je pochopitelně možné mluvit i o nevýhodách, které jsou snadno zanedbatelné.

Výhody

Nevýhody

Posuvná vrata jsou velmi spolehlivá a bezpečná Je nutné v první řadě namontovat nadpraží
Před ani v garáži nezabírají žádný prostor navíc Montáž je vždy prováděna z vnitřní části domu
Rám vrat nijak neomezuje vjezd Mají horší tepelně-izolační vlastnosti
Vrata mají velmi dlouhou životnost Rám vrat se nachází ve spodní části a je přejížděn
Vložil Varianty garážových vrat | Štítek , , , | Zanechat komentář