Levná garážová vrata

Garážová vrata rozměry

Garáže se staly naprosto nezbytnou součástí rodinných domů. K nim pochopitelně neodmyslitelně patří i garážová vrata, která se liší nejen svými rozměry, ale i vlastnostmi. Zpravidla jsou vyráběna na míru každému rodinnému domu a jejich objednávce u specializované firmy předchází odborné zaměření. Naprostá přesnost je totiž v tomto případě na prvním místě.

Ačkoli se zdají být stavební otvory pro garážová vrata naprosto identické, opak je pravdou. Naprosto rozdílné jsou například u starších staveb, jiné zase u novostaveb, které jsou dokonce stále častěji vybaveny dvojgarážemi.

Výrobci garážových vrat se primárně zaměřují hlavně na vrata v šířce od 240 cm a do 240 cm výšky. Pro starší zástavby jsou charakteristické tyto rozměry, které mohou v rodinných nebo bytových domech dosahovat až do 600 cm šířky. Garážová vrata, pokud jde o šířku, není problém pro většinu firem vyrobit v jakékoli šířce, ale s výškou je to složitější.

Rozměry garážových vrat je možné určit si sami. Změřit stávající garážová vrata rozhodně není nic složitého, ale je nutné brát v potaz několik parametrů, jež se týkají hlavně typu garážových vrat, které budete objednávat.

Například u sekčních garážových vrat je nutné počítat i s kolejnicemi, které budou ke stropu montovány. V současné době téměř všichni výrobci umožňují zaměření z rukou odborníka. Neježe bude zaměření otvoru pro garážová vrata velmi rychle provedeno, ale navíc budete mít naprostou jistotu, že jsou rozměry naprosto správné.

Svěřit se do rukou odborníkovi rozhodně není na škodu a to hned z několika důvodů. Nejenže vám provede zaměření, ale navíc i doporučí vhodná vrata, která budou pro váš rodinný dům naprosto ideální.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Prodej garážových vrat a označen , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.