Levná garážová vrata

Plastová garážová vrata dvoukřídlá

Křídlová garážová vrata jsou stejně oblíbenou variantou, jako je tomu například s garážovými vraty sekčními. Pokud jde o ceny, dvoukřídlá garážová vrata jsou stejně spolehlivá a dokonce i cenově vychází téměř stejně, jako je tomu u jiných vrat. Navíc je možné vybírat z různých materiálů, nejčastěji dveře z plastu nebo dřeva. Plastové dvoukřídlé dveře vypadají velmi přirozeně a přitom se dokonale hodí k většině vchodových dveří a oken, které jsou již na domě montovány. Skutečnost, jak se garážová vrata hodí k vchodovým dveřím i oknům, není dobré podceňovat. Garážová vrata tvoří podstatnou část vašeho rodinného domu.

Plastová garážová vrata dvoukřídlá jsou minimálně hlučná a navíc je lze ovládat dvojím způsobem. Jednak dálkovým ovládáním, které je navíc možné namontovat až dodatečně, ale i ručně, což je výhodou oproti jiným garážovým vratům. Ruční otevírání přijde vhod například při náhlém výpadku proudu. Motor k dvoukřídlým garážovým vratům se pohybuje v řádech tisíců korun. Křídla vrat jsou vyrobena z plastu, který je velmi pevný a vyniká dobrými tepelně-izolačními vlastnostmi.

Tak jako tak dvoukřídlá garážová vrata nedisponují tak dobrými izolačními vlastnostmi a to hlavně z toho důvodu, že v jejich spodní části není izolace umístěna.

V souvislosti s dvoukřídlými garážovými vraty je možné mluvit jak o výhodách, tak i nevýhodách. Zde jsou ty nejpodstatnější, které je třeba brát při výběru v potaz. 

Výhody

Nevýhody

Dvoukřídlá vrata jsou velmi spolehlivá a mají dlouhou životnost Křídlem vrat je možné poškodit vozidlo při neopatrné manipulaci
Disponují pohonem s dálkovým ovládáním Mají horší tepelně-izolační vlastnosti
Je možné je otevřít i v případě výpadku proudu Jsou-li vrata přímo u chodníku, znemožní průchod chodců
K dvoukřídlým vratům není nutné montovat nadpraží Nelze je instalovat tam, kde jsou garáže se sjezdem nebo jiným nerovným povrchem

 

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Typy garážových vrat a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.